top of page

 SEGÍTÜNK 

 BIZTONSÁG 

 a munkavédelemben 

 BIZTONSÁG 

 a munkavédelemben 

 BIZTONSÁG 

 a munkavédelemben 

Anchor 1

Tudja Ön, hogy mire van szüksége?

Mi teljeskörű munkavédelmi szolgáltatást nyújtunk.

Miért minket válasszon?

Több mint 18.000 féle munkavédelmi termék

ugrás a webshopba

Munkavédelmi kockázatértékelés elkészítése.

​A  Munkavédelmi törvény 1993. évi XCIII. Törvény IV. fejezet, 54. § (2) bekezdése szerint,

amennyiben a tevékenység szervezett munkavégzés keretein belül történik és a munkáltatónak legalább egy fő alkalmazottja van, akkor a munkavédelmi kockázatértékelést kötelező elvégeztetnie. A kockázatértékelés során a munkáltató azonosítja a várható veszélyeket (veszélyforrásokat, veszélyhelyzeteket), valamint a veszélyeztetettek körét, felbecsüli a veszély jellege (baleset, egészségkárosodás) szerint a veszélyeztetettség mértékét. A munkáltató a kockázatértékelést, a kockázatkezelést és a megelőző intézkedések meghatározását - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - a tevékenység megkezdése előtt, azt követően indokolt esetben, de legalább 3 évente köteles elvégezni. Indokolt esetnek kell tekinteni különösen az alkalmazott tevékenység, technológia, munkaeszköz, munkavégzés módjának megváltozását, illetve minden olyan, az eredeti tevékenységgel összefüggő változtatást, amelynek eredményeképpen a munkavállalók egészségét, biztonságát meghatározó munkakörülményi tényezők megváltozhattak - ideértve a munkaklíma-, zaj-, rezgésterhelést, légállapotokat (gázállapotú, por, rost légszennyezők minőségi, illetve mennyiségi változását). Soron kívül el kell végezni a kockázatértékelést, ha az alkalmazott tevékenység, technológia, munkaeszköz, munkavégzés módjának hiányosságával összefüggésben bekövetkezett munkabaleset, fokozott expozíció, illetve foglalkozási megbetegedés fordult elő, vagy a kockázatértékelés a külön jogszabályban meghatározott szempontokra terjed ki.

Kémiai kockázatértékelés elkészítése 

A 25/2000. (IX. 30.) EüM-SzCsM. rendelet 5 & (1) bekezdése szerint a munkáltató köteles a veszélyes anyagok munka közbenialkalmazásából eredő kockázatokat felkutatni, megbecsülni és értékelni az Munkavédelmi törvény. 54. § (2) bekezdésével összhangban.

A kémiai kockázatelemzés a munkahelyen felhasználásra kerülő veszélyes anyagokra és készítményekre vonatkozik. A kockázatértékelést az alábbiak figyelembe vételével kell végezni: veszély azonosítása, az expozíció-hatás összefüggés elemzése, az expozíció becslése,a kockázat értékelése: minőségi, illetve mennyiségi jellemzése. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) ellenőrzi a kémiai kockázatértékelést.

Segítség a hiányzó, általában használt vegyi anyagok biztonsági adatlapjainak beszerezésében

A biztonsági adatlap vegyi anyagokra vagy keverékekre összeállított dokumentum, amely széleskörű információt tartalmaz az anyag vagy keverék összetételéről, fizikai, kémiai, egészségügyi és környezeti hatásairól, a termékek biztonságos felhasználásáról, tárolásáról, ártalmatlanításáról.

Ezen információk ismerete lehetővé teszi a felhasználók, munkáltató számára, hogy megtegyék az emberi egészség és a munkahelyi biztonság védelmével, valamint a környezet védelmével kapcsolatos, szükséges intézkedéseket.

 

A szükséges egyéni védőeszközök meghatározása, egyéni védőeszköz juttatási szabályzat készítés.

1993. évi XCIII tv. 56. §.és a 65/1999. (XII. 21.) EüM) rendelet 3.§-a alapján az egyéni védőeszköz juttatásának belső rendjét a munkáltató írásban határozza meg. E feladat ellátása munkabiztonsági és munka-egészségügyi szaktevékenységnek minősül. Egyéni védőeszközt, védőfelszerelést kell biztosítani annak a munkavállalónak, aki veszéllyel, ártalommal járó munkát végez.A munkakörülmények, a munkaeszközök, és technológia ismeretében kell egyéni védőeszköz meghatározni és biztosítani.

Mentési terv elkészítése

​​1993. évi XCIII tv. 45. § (1) Rendellenes körülmények kialakulása esetére - amikor a szabályos üzemvitelre vonatkozó biztonsági előírások nem tarthatók be - a munkahely jellegére, helyzetére, kiterjedésére, valamint a veszélyforrások hatására, továbbá a munkavégzés hatókörében tartózkodókra is tekintettel mentési tervet kell készíteni, és a mentéshez szükséges személyeket ki kell jelölni.

Orvosi alkalmassági vizsgálatok rendjének szabályozása

A munkáltatónak kötelezettsége az orvosi alkalmassági vizsgálatok rendjét, a vizsgálatok irányát írásban meghatározni és az abban foglaltakat szabályozni. A feladat elvégzése munkabiztonsági és munka-egészségügyi szaktevékenységnek minősül.

Megfelelő munkavédelmi szempontú veszélyességi osztályba sorolás meghatározása

​​( 5/1993. (XII. 26.) MüM rendelet a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról) A jogszabály 2. számú mellékletében meghatározott tevékenységet folytató és veszélyességi osztályba sorolt munkáltató, a mellékletben megállapított munkavállalói létszámhoz és képesítési feltételekhez igazodóan, köteles a tevékenységhez elegendő létszámot és időt biztosítva, de legalább az előírt időtartamokra munkavédelmi (munkabiztonsági) szakképesítéssel rendelkező szakembert foglalkoztatni.

Egységes és átfogó megelőzési stratégia kialakítása

​​Az 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről 54. § (1) bekezdése alapján, az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés érdekében a munkáltató köteles egységes és átfogó megelőzési stratégiát kialakítani, amely kiterjed a munkafolyamatra, a technológiára, a munkaszervezésre, a munkafeltételekre, a szociális kapcsolatokra és a munkakörnyezeti tényezők hatására. A megelőzési stratégia munkabiztonsági és munkaegészségügyi tartalmának kialakítása munkabiztonsági, illetve munkaegészségügyi szaktevékenységnek minősül.

Munkavédelmi oktatási tematika készítése, oktatási napló biztosítása, oktatás megtartása

Minden munkavállalót munkavédelmi oktatásban kell részesíteni: munkába álláskor, munkahely vagy munkakör megváltozásakor, valamint az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek változásakor, munkaeszköz átalakításakor vagy új munkaeszköz üzembe helyezésekor, új technológia bevezetésekor.  A munkavédelmi-oktatás elvégzését, a tematika megjelölésével és a résztvevők aláírásával ellátva írásban kell rögzíteni (oktatási napló vagy jegyzőkönyv).

Munkabaleset kivizsgálása

A munkabaleset kivizsgálása munkabiztonsági szaktevékenység, vagyis középfokú, felsőfokú munkavédelmi szakember, vagy munkavédelmi szakmérnök végezheti el. Az 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről 87. §

"Munkabaleset: az a baleset, amely a munkavállalót a szervezett munkavégzés során vagy azzal összefüggésben éri, annak helyétől és időpontjától és a munkavállaló (sérült) közrehatásának mértékétől függetlenül.

A munkavégzéssel összefüggésben következik be a baleset, ha a munkavállalót a foglalkozás körében végzett munkához kapcsolódó közlekedés, anyagvételezés, anyagmozgatás, tisztálkodás, szervezett üzemi étkeztetés, foglalkozás-egészségügyi szolgáltatás és a munkáltató által nyújtott egyéb szolgáltatás stb. igénybevétele során éri. Nem tekinthető munkavégzéssel összefüggésben bekövetkező balesetnek (munkabalesetnek) az a baleset, amely a sérültet a lakásáról (szállásáról) a munkahelyére, illetve a munkahelyéről a lakására (szállására) menet közben éri, kivéve, ha a baleset a munkáltató saját vagy bérelt járművével történt.”

Munkavédelmi szempontú üzembe helyezés elkészítése

​​Az 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről 21. § Az üzemeltető munkáltató a veszélyes létesítmény, munkahely, munkaeszköz, technológia üzemeltetését írásban elrendeli (a továbbiakban: munkavédelmi üzembe helyezés). A munkavédelmi üzembe helyezés feltétele a munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálat. E vizsgálat célja annak megállapítása, hogy a létesítmény, a munkahely, a munkaeszköz, a technológia megfelel az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzéshez szükséges tárgyi, személyi, szervezési, munkakörnyezeti feltételeknek.

 

A vizsgálat elvégzése munkabiztonsági és munkaegészségügyi szaktevékenységnek minősül.

 

Veszélyesnek minősülő gépek jegyzéke:

 

1. KÖRFŰRÉSZEK (egy vagy több fűrészlappal).

1.1. FŰRÉSZGÉPEK, amelyek rögzített szerszámmal dolgoznak, gépágyúk

fix, a munkadarabot kézi vagy leszerelhető előtolással juttatják szerszámhoz.

1.2. FŰRÉSZGÉPEK, amelyek rögzített szerszámmal dolgoznak, az alternáló

mozgású fűrészállványt kézzel vezérlik, vagy azt hajtóművel szerelték fel.

1.3. FŰRÉSZGÉPEK, amelyek rögzített szerszámmal dolgoznak, a

munkadarabot gépi előtolással mozgatják, a munkadarab behelyezése

(adagolása) és/vagy kivétele kézzel történik.

1.4. MOZGÓSZERSZÁMÚ FŰRÉSZGÉPEK,

gépi előtolással és a munkadarab kézzel végzett behelyezésével és/vagy kivételével​

2. FAIPARI GYALUGÉPEK, kézi előtolással.

3. FAIPARI VASTAGSÁGI GYALUGÉPEK, egyoldali megmunkálásra, ha a

munkadarab behelyezése és/vagy kivétele kézzel történik.

4. SZALAGFŰRÉSZEK, ha a munkadarab behelyezése és/vagy kivétele kézzel történik​

5. Az 1-4. és 7. pont alatti munkaeszközfajták kombinált kivitelben.

6. FAIPARI CSAPMARÓGÉPEK, több szerszámtartóval, kézi előtolással.

7. KÉZI LÁNCFŰRÉSZGÉPEK.

8. FÜGGŐLEGES MARÓGÉPEK, kézi előtolással.

9. PRÉSEK, HAJLÍTÓGÉPEK fa- és fémmegmunkáláshoz, ha a munkadarab

behelyezése és/vagy kivétele kézzel történik, a mozgó elemek lökete túllépheti

a 6 mm-t, a sebesség a 30 mm/s-ot.

10. MŰANYAGFELDOLGOZÓ FRÖCCSÖNTŐGÉPEK vagy

FORMÁZÓPRÉSEK, ha a munkadarab behelyezése és/vagy kivétele kézzel​

11. GUMIIPARI FRÖCCSÖNTŐGÉPEK vagy FORMÁZÓPRÉSEK, ha a

munkadarab behelyezése és/vagy kivétele kézzel történik.

12. SZÖGBELÖVŐK.

13. DARUK.

14. FELVONÓK.

15. KÖTÉLPÁLYÁK.

16. MOBIL és egyéb SZEMÉLYEMELŐK.

17. RAKODÓGÉPEK.

18. MEZŐGAZDASÁGI ÉS ERDÉSZETI TRAKTOROK.

19. A JÁRMŰÜRÍTÉS ÉS -MOZGATÁS KÜLÖNLEGES BERENDEZÉSEI.

20. JÁRMŰEMELŐK, SZERVIZ- ÉS GARÁZSEMELŐK.

21. GÉPI MEGHAJTÁSÚ EMELŐTARGONCÁK.

22. EMELŐDOB.

23. A ROBBANÁSVESZÉLYES TÉRBEN ALKALMAZOTT MUNKAESZKÖZÖK.

24. PIROTECHNIKAI TERMÉKEKET GYÁRTÓ GÉPEK.

25. KÜLÖN IS FORGALMAZOTT BIZTONSÁGI ALKOTÓELEMEK KÖZÜL:

25.1. Közelítésre működésbe lépő biztonsági berendezés.

25.2. Kétkezes kapcsolók logikai egységei és elemei.

25.3. Határoló berendezések.

25.4. Borulás hatása elleni védőszerkezetek.

Mivel foglalkozunk

Rólunk mondták

"Sosem láttam még ilyen szuper munkavedelmi boltot. Nagy gratula" - N. Sándor

A tukpartner.com munkaruháival, védőfelszereléseivel bizotnságosabbá teheti munkavégzését, tűzoltó készülékeivel megvédheti értékeit. Az általunk kínált munkavédelmi felszerelések rendelkeznek mindazon tulajonságokkal amelyek megvédik Önt a munavégzés során felmerülő fizikai, kémiai, biológiai hatásoktól, védőfelszereléseinkkel kényelmesebbé, komfortosabbá teheti mindennapjait. Tűzvédelmi felszereléseinkkel, tűzoltó készülékeinkkel, porral oltóinkkal biztonságban érezheti magát.
bottom of page